FA: Szachiści rozstrzelani!

W spotkaniu 4 kolejki Futsal Areny, ASY podejmowały u siebie zespół Szachistów. Nasi rywale, którzy występują również w KLF prezentują dobry poziom piłkarski, natomiast cofnięciu przez całe spotkanie nie mogli uniknąć skarcenia przez tercet KKL.

ASY Futsal Team - Szachiści 9:1(3:1)

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego ataku naszych piłkarzy. Szybka gra, która z pewnością podobała się obserwatorom spotkania przyczyniła się do szybkich bramkowych akcji. Duży nacisk ofensywny Asów sprawił, że po 4 minutach na tablicy widniał rezultat 2:0 i wszystko wskazywało na to ze "pomarańczowi" będą powiększać dorobek bramkowy. Niestety po braku zrozumienia w szykach obronnych, rywale doszli do sytuacji bramkowej, którą wykorzystali. Bramka kontaktowa wprowadziła małe zamieszanie w zespole. Szachiści na tym jednak nie skończyli i atakowali dalej co na pewien okres zatrzymało ofensywę Asów. Wszystko wróciło do normy po strzeleniu trzeciego gola. Na nowo ASY prowadziły spokojnie grę i kontrolowały przebieg spotkania.

Druga połowa to już tylko dominacja naszego zespołu co doskonale mógł odczuć broniący Dawid Figwer, który ani razu nie musiał interweniować po strzałach rywali. ASY akcji bramkowych miały mnóstwo. Często zdarzały się jednak słupki oraz strzały w boczną siatkę. Nasi rywale próbowali kontrować, lecz tego wieczoru nie za bardzo im to wychodziło. Na dużą uwagę zasłużył tercet KKL czyli Kosmal - Kluza - Lekki, który praktycznie rozmontował rywali, a wspomagający ich młody Mikołaj Figwer bardzo umiejętnie im w tym pomagał. Ostatecznie w drugiej części padło 6 bramek dla "pomarańczowych" co dało zwycięstwo aż 9:1. Niestety wciąż nie bez czystego konta obu bramkarzy.