Wysokie zwycięstwo z Delphi

♦ Delphi 4:10 ASY Futsal Team ♦

W poniedziałkowy, późny wieczór rozegrany został drugi, w tym okresie przygotowawczym, sparing naszego zespołu. Rywalem Asów była drużyna Delphi, która występuję w Futsal Arenie organizowanej przez FLS.

Kadra naszego zespołu znacznie odbiegała od tej, która do tej pory występowała w Krakowskiej Lidze Futsalu. Spowodowane jest to "testami" zawodników przymierzanych do gry w naszych barwach. Na tym spotkaniu pojawiło się aż 6 piłkarzy "testowanych" i 4, którzy są zawodnikami naszego zespołu.

Mimo kadry, która zna się bardzo krótko, Asy grały na naprawdę wysokim poziomie. Założenia taktyczne, które nakreślał Trześniewski były wykonywane jak najlepiej przez grających zawodników. Początek spotkania sparingowego był bardzo wyrównany. Długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić nasi zawodnicy, jednak przy końcowych fazach akcji brakowało szczęścia. Minuty mijały, a wraz z nimi zaczęły padać gole. Lepsza gra Asów wyróżniła znakomicie spisującego się między słupkami golkipera Delphi, który rozegrał fantastyczne spotkanie! Gdyby nie jego interwencje, wynik mógłby być znacznie wyższy. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną Asów, przy ładnej, kombinacyjnej grze.

Obecne wyniki sparingów:
AZS AWF Kraków - ASY Futsal Team 8:6