ASY z zaliczką po pierwszym spotkaniu

W pierwszym spotkaniu barażowym o Ekstraklasę KLF, ASY, po niezwykle zaciętym pojedynku pokonały rywali trzema bramkami.

ASY Futsal Team - Kadra GAP AZS UEK 4:1(0:1)
Ciuśniak, Sularz, Kluza, Nowak - ?

ASY: Dominik Trześniewski, Dawid Figwer - Marcin Kluza, Dariusz Nowak, Robert Sularz, Krzysztof Ciuśniak, Marcin Michno, Michał Zębala, Tomasz Wcisło

Od początku spotkania, faworyzowani zawodnicy z Ekstraklasy narzucili swoje tempo gry. ASY cofnęły się do głębokiej defensywy co sprawiło, że Trześniewski już w pierwszych minutach musiał wykazać swoje umiejętności. Z czasem do "głosu" doszedł nasz zespół, lecz ataki wyprowadzane przez "błękitnych" nie sprawiały zbyt dużego zagrożenia. Przewaga Kadry GAP z czasem zakończyła się utratą gola. Piłka uderzona z dystansu przeleciała między dwoma graczami Asów, zaskakując w bramce Trześniewskiego. Stracony gol nie zmienił sytuacji na parkiecie. Goście na swój sposób kontrolowali przebieg spotkania, kilkukrotnie myląc się o milimetry od strzelenia bramki. Niestety ataków naszych piłkarzy próżno było szukać w pierwszej części spotkania. Złe wyprowadzanie akacji, niedokładne podania powodowały, że wszystkie siły skupić musiały się na defensywie, co udawało się im znakomicie.

Druga część spotkania rozpoczęła się od zaskoczenia dwoma znakomitymi sytuacjami Asów. To napędziło zespół co widać było w kolejnych minutach. Rywale Asów uparcie rozgrywali piłkę w ten sam sposób i próbowali zaskoczyć Trześniewskiego strzałami z czym bramkarz Asów radził sobie doskonale. Piłkarze GAP pod wpływem zmęczenia zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Każdy z nich był skrzętnie wykorzystywany przez naszych zawodników. I tak
po trzech, czterech kontratakach wynik na tablicy był zaskakujący dla wszystkich, ponieważ na prowadzeniu były pierwszoligowe ASY. Minuty mijały, a nasz zespół grał coraz lepiej, czego efektem były kolejne dwa trafienia, które kompletnie rozstroiły piłkarzy Kadry GAP. Ostatecznie spotkanie zakończyło się na pięciu golach, dzięki czemu przed spotkaniem "wyjazdowym" ASY mają niewielką, trzybramkową przewagę nad zespołem Kadry GAP AZS UEK, co nie pozwala na lekceważenie rywala w spotkaniu rewanżowym, który odbędzie się już w środę.

Rewanżowe spotkanie już we środę(07.01.2015) o godzinie 21:30 w hali sportowej w Zielonkach. Serdecznie zapraszamy!