I Liga KLF dawno nie była tak mocna!

Do nowego sezonu pozostało już niewiele czasu. Po ostatnim sukcesie, jakim niewątpliwie było trzecie miejsce w I lidze, zbliżające rozgrywki niosą presję przed zespołem.

Z całej czwórki, czołowych zespołów poprzedniego sezonu w I lidze KLF, tylko ASY pozostały na tym poziomie rozgrywek. Pozostali rywale maja już zapewnioną grę w Ekstraklasie. Tymi zespołami są: CK Browar, Linux Polska(nie wiadomo pod jaką nazwą wystąpią w Ekstraklasie ze względu na awans jako rezerwy Unihutu) oraz Vamos!.

Głównymi faworytami do górnych pozycji w tabeli są jednak spadkowicze z Ekstraklasy. Zespoły takie jak Luk-Term, AGH Futsal Kraków i Antrans BIS głownie liczyć mają się w walce o powrót do elity KLF. W tym gronie na pewno zaliczane są również ASY, które po zajęciu trzeciego miejsca w tabeli nie będą uznawane za ligowych "słabiaków".

Krótki sezon może jednak sporo zamieszać. Nie wolno zapominać o bardzo silnych zespołach ze środka tabeli, które po prostu nie mogą zaliczyć poprzedniego sezonu do tych z serii udanych. Maximus, Walkover czy El Toro. Każda z tych drużyn gra na równym poziomie co przy 11 spotkaniach może mieć kluczowe znaczenie o końcowym wyglądzie tabeli.

Pozostaje jeszcze kwestia beniaminków. Zespoły, które awansują z niższych lig, zawsze są nieobliczalne. Siła zespołu, która napędzana jest dużą ilością wygranych spotkań w poprzednim sezonie często niesie te drużyny w górną część tabeli. W tym sezonie beniaminkami będą: Śródmieście(1 miejsce II Liga), Team One(2 miejsce II Liga) i Renex Marketing(3 miejsce II Liga).

Short Liga zapowiada się więc niezwykle emocjonująco. Szybka możliwość awansu i spadku budzić będzie wielkie emocje, które na pewno przełożą się na znakomite widowiska w hali KS Prądniczanki. Start sezonu już za 16 dni!