KLF: Cenny punkt z Walkoverem

W spotkaniu 5 kolejki KLF, nasz zespół podejmował "u siebie" drużynę Walkoveru. Po niezwykle zaciętym pojedynku, w którym każdy z zespołów mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, padł remis, dzięki czemu obie drużyny mają po 8 punktów w ligowej tabeli.

Zapraszamy na relację z tego spotkania sporządzoną przez Krakowską Ligę Futsalu:

ASY FUTSAL TEAM – WALKOVER 2:2 (1:1)

Sędziowie: Rafał Pąchalski, Łukasz Szymczyk.

0:1 Kamil Kwolek 6' 1:1 Gaszyński 12' 1:2 Pierzchała 25' 2:2 27' Kluza 27'

Zawodnik meczu: Daniel Pierzchała.

Żółte kartki: Błachut - Pierzchała.

Asy Futsal Team: Figwer, Trzesniewski, Sularz, Gaszyński, Ciuśniak, Kruczek, Płoskonka, Michno, Kluza, Błachut, Dziedzic, Bażant.

Walkover: Juszczyk, Bułka, Dziób, Wasik, Pierzchała, Kwolek Kamil, Kwolek Konrad, Kozera, Fietko, Mazur, Jodłoś.

W pierwszych minutach optyczna przewaga zarysowała się po stronie gospodarzy. To jednak gracze Walkover pierwsi zdobyli bramkę. W szóstej minucie podanie na lewej stronie dostał Marcin Jodłoś. Zawodnik gości minął na pełnej szybkości dwóch obrońców i posłał futbolówkę w okolicę trzeciego metra. Tam czekał już Kamil Kwolek, któremu pozostało tylko dostawił nogę. W 12. minucie Marcin Kluza zagrał z rzutu wolnego do stojącego przy prawym słupku Rafała Błachuta. Ten natychmiast posłał piłkę do wchodzącego w pole karne Grzegorza Gaszyńskiego, który strzałem z prostego podbicia pokonał Rafała Juszczyka. W 18. minucie Kluza uciekł prawą stroną i zagrał do Krzystofa Ciuśniaka. Gracz gospodarzy z problemami opanował piłkę i z trudnej pozycji posłał ją minimalnie obok bramki.

Kilka sekund po przerwie potężny strzał Kamila Płoskonki z trudem na róg sparował Michał Bułka. Golkiper gości, który wszedł między słupki na drugie 20 minut pokazał swoje umiejętności broniąc w 25. minucie rzut karny Płoskonki. Po chwili Daniel Pierzchała pokonał Dawida Figwera udowadniając tym samym, że niewykorzystane sytuacje w futbolu szybko się mszczą. Dwie minuty później odbitą przez bramkarza piłkę do siatki skierował Marcin Kluza i spotkanie rozpoczęło się na nowo. W 31. minucie Kamil Płoskonka urządził sobie dynamiczny rajd po prawym skrzydle, złamał do środka i wypalił prosto w słupek. W odpowiedzi Marcin Wasik ostemplował poprzeczkę Asów. Końcówka meczu jeszcze podniosła tempo gry. W 38. minucie Robert Sularz pociągnął akcję środkiem i oddając strzał w pełnym biegu trafił w poprzeczkę.

Źródło: www.futsal-krakow.pl