FA: Macron Polska rozbity!

W spotkaniu 3 kolejki Futsal Areny, nasz zespół zdecydowanie pokonał swoich rywali. Mimo ogromnej przewagi bramkowej, nie całe spotkanie przebiegało pod dyktando "pomarańczowych".

ASY Futsal Team - Macron Polska 12:2(3:1)

ASY: Filip Pietryka, Dawid Figwer - Patryk Kosmal, Marcin Kluza, Robert Sularz, Mikołaj Figwer, Sebastian Adamski

W spotkanie dużo lepiej weszli goście. Zespół Macron dość zdecydowanie ruszył do ataku co zainicjowało groźne sytuacje podbramkowe. Po chwili do głosu zaczęli dochodzić gospodarze spotkania. ASY z niezwykle groźną, ofensywną trójką: Kosmal, Kluza, Sularz napędzali akcje ofensywne a młodzi piłkarze typu Mikołaj Figwer i Sebastian Adamski znakomicie uzupełniali bardziej doświadczonych kolegów. Wynik spotkania otworzył Kluza, który ograł dwóch zawodników Macron, następnie bramkarza i pewnie umieścił piłkę w siatce. Chwilę później było już 2:0, gdy znakomicie na długi słupku ustawił się M. Figwer i w ostatniej chwili wepchnął piłkę do bramki. Niestety ofensywna gra Asów narażona była na kontrataki. Po jednym z nich gości strzelili bramkę kontaktową. Nie minęła chwila a w polu karnym przez bramkarza faulowany został Kosmal, który po chwili wymierzył sprawiedliwość pewnym strzałem dając Asom dwubramkowe prowadzenie. Z takim wynikiem oba zespołu ustały się na przerwę.

Po przerwie spotkanie wyglądało już zupełnie inaczej. Dwie szybkie bramki z początku drugiej połowy kompletnie wypompowały powietrze z zespołu Macron. Choć stać ich było na jeszcze jedno trafie, które swoją drogą kandydować może do "zagrania tygodnia" to pozostała część spotkania była zupełnie pod dyktando naszego zespołu. Asy, które wynik miały już bardzo satysfakcjonujący ustawiły się defensywnie i kontra za kontrą wykańczały rywala strzelając bramkę za bramką. Ostatecznie licznik w drugiej połowie stanął na 9 oczkach do daje 12 goli w całym spotkaniu. Dzięki temu ASY ustanowiły swój własny rekord w ilości zwycięstw, strzelonych bramkarz i wciąż pozostają niepokonanym zespołem w Futsal Arenie.